Jak bezpiecznie spakować rodzinne kryształy do przeprowadzki?

Bezpieczny transport szkła zależy nie tylko od samochodu, kierowcy, warunków na drodze, co od odpowiedniego spakowania szkliwa. Wszelkie szklane elementy należy zabezpieczyć przed stłuczeniem, obijaniem się, rysowaniem, uderzeniem itp. Im więcej posiadamy w swej kolekcji domowej kryształów, szklanych elementów, tym więcej czasu i uwagi musimy poświęcić na pakowanie. Również materiałów pakowych zużyjemy więcej i nie warto na nich oszczędzać. Koszty wypełniaczy piankowych, styropianowych w porównaniu ze szkodami jakimi jest stłuczenie kryształu są znikome.

Prewencja wskazana

Mając do przewiezienia szklane przedmioty lepiej jest zapobiec szkodzie, niż ją musieć naprawiać. Oczywiście nie d się wykluczyć, że podczas przedprowadzki coś się nam stłucze lub uszkodzi, jednak dokładają staranności nie powinno się to wydarzyć. Pakując szklane przedmioty należy mieć na względzie, iż tragarzami są osoby obce i nie zważają oni zanadto na zawartość pudeł i pojemników, zaś droga do celu może być wyboista. Firmy przeprowadzkowe posiadają ubezpieczenie od szkód wyrządzonych w mieniu klienta pod warunkiem iz nie powstały umyślnie. Kwestią dyskusyjną jest czy świadome nieostrożne obchodzenie się z paczkami opisanymi jako szkło jest działaniem nieumyślnym.

Transport szkła i kryształów

Przewóz produktów ze szkła wymaga ostrożności nie tylko w transporcie ale i na etapie załadunku, rozładunku. Bezpieczeństwo zawartości kartonów wypełnionych szklanymi elementami w dużej mierze zależy od jakości ich spakowania, materiałów zabezpieczających przed stłuczeniem, porysowaniem itp. Jeśli nie zależy nam na tym, czy się nam coś stłuczce, uszkodzi możemy spakować luzem zastawę, czy kieliszki, wazoniki, filiżanki. Jeżeli jednak nie chcemy rozpakowywać stłuczki warto zadbać o to, by każdy element szklany owinąć w folię, czy piankę, zabezpieczyć przegródkami, przekładkami talerze i talerzyki, miseczki itd.

Dokładność w pakowaniu

szklanym przedmiotom należy poświęcić nieco więcej czasu przy pakowaniu. Solidne spakowanie kryształów, wazonów, dzbanków, zastawy stołowej, lamp i innych rzeczy popłaca. Złe zabezpieczenie na czas transportu może skutkować uszkodzeniem a nawet całkowitym zniszczeniem szkła. Zwłaszcza kryształy są delikatne i wymagają opakowania. W pudełkach nie powinny zostawać puste przestrzenie, należy je wypełnić tkaninami, pianka lub gazetami. Również kryształy ani żadne inne przedmioty szklane nie powinny się stykać ze sobą gdyż mogą się porysować, obetrzeć. Oczywiście szklankę w szklankę można wkładać, jak i ułożyć talerzyk na talerzyku jednak każdy element winien zostać opakowany, przełożony czy to flizeliną, folią, czy papierem. Domowym sposobem są ręczniki papierowe lub gazety.

Poza dokładnym pakowaniem istotne jest także opisanie kartonów. Nie chodzi tylko o to by wiedzieć co jest w środku i aby szybko można było znaleźć ulubione talerzyki czy kieliszki. Przede wszystkim chodzi o oznaczenie, że w danym kartonie transportowane jest szkło. Co więcej należy także oznaczyć karton gdzie znajduje się góra. Można to zrobić pisakiem jak tez użyć specjalnym naklejek z opisem ostrożnie szkło, tutaj góra itp.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top