Cieszyn

Dlaczego warto się przeprowadzić do Cieszyna

Będąc w Cieszynie warto zobaczyć liczne zabytki o walorach historycznych i kulturowych, ale również warto jest wybrać się nieco poza jego ścisłe granice, by zobaczyć jak wejście do Unii Europejskiej zmieniło krajobraz pogranicza z Czechami.

Cieszyn blisko dwóch kultur i dwóch języków

Niesamowitą atrakcją jest odwiedzenie centrum handlowego na granicy, gdzie większość klientów to Czesi, obsługa polskiego sklepu włada biegle językiem czeskim, a asortyment doskonale wskazuje na to co w Polsce jest tańsze, a na co jest wśród Czechów największy popyt. Chcąc obejrzeć sytuację odwrotną wystarczy udać się przez most graniczny na rzece Olzie do centrum czeskiego Cieszyna, który kusi nas knedlikami oraz piwem czeskim. Można tu być tak blisko dwóch kultur i dwóch języków jak nigdzie indziej.

Mieszkańcy Cieszyna zachowali swą odrębność narodową

Zaletą podziału przez lata jest fakt, iż mieszkańcy zachowali swą odrębność narodową, która jest widoczna gołym okiem, nie tylko w architekturze, ale przede wszystkim kulturze miasta. Jeśli w Cieszynie pragniemy zatrzymać się na dłużej noclegi w Cieszynie są dostępne zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Warto wcześniej zorientować się, czy pokoje będą w wybranym terminie dostępne, gdyż w okresach szczytu sezonu i organizacji festiwali, czy innych imprez kulturalnych może być trudniej o nocleg w samym centrum Cieszyna.

Każdy z nas ma inne preferencje co do noclegu, co za tym idzie oferowane są miejsca noclegowe w Cieszynie nie tylko na starówce, ale i na osiedlach nowo wybudowanych. Wiele kwater posiada piękne widoki, inne cechuje bliskość kafejek i obiektów turystycznych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top